Головні новиниСуспільство

НАЗК на Полтавщині виявило сплеск непридатних до служби

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) дослідило діяльність військових лікарських комісій для проведення комплексного дослідження корупційних ризиків та виявили два регіони з великим відсотком осіб, визнаних непридатними для служби. Про це в п’ятницю, 12 січня, повідомили у пресслужбі НАЗК.

Зокрема, у Полтавській області 20% тих, хто проходив ВЛК, були визнані непридатними до служби. У місті Києві показник трохи менший — 18%.  

У більшості регіонів України цей показник коливається в межах 5-10 відсотків. Найменше непридатних до служби виявили під час проходження комісій у Харківській області — всього 2%.

Для кращого сприйняття інфографіку НАЗК фахівці перенесли на мапу каналу UA War Infographics.

Результати аналізу отриманої статистичної інформації від 23 обласних та Київського міського ТЦК та СП дали можливість встановити наступні явища та тенденції (див. інфографіку).

Середній відсоток осіб, визнаних ВЛК непридатними до військової служби  з виключенням їх з військового обліку, а також обмежено придатними, за період з 2021 року по вересень 2023 року. 

Спостерігається зростання  більше ніж удвічі середнього відсотка непридатних осіб за 9 місяців  2023 року порівняно з показником 2021 року (на 4 процентних пункти). Також зріс середній відсоток обмежено придатних осіб (на 7 п.п.).

Відсоток осіб, визнаних ВЛК непридатними до військової служби, від загальної кількості тих, хто проходили ВЛК (за період з 2022 року по вересень 2023 року) 

Виявлено суттєву відмінність частки  осіб, непридатних до військової служби, у м. Києві та Полтавській області порівняно із середнім показником по Україні. Зокрема, у 2022 році у м. Києві цей показник перевищував середнє значення (8%) на 9 п.п., а в Полтавській області – на 8 п.п. За 9 місяців  2023 року в м. Києві цей показник перевищив середнє значення (7%) на 11 п.п., а в Полтавській області – на 13 п.п.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *