Суспільство

340 мешканців Полтавщини торік змінили свої імена

Про це свідчить статистика роботи органів державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Серед великої кількості нових документів можна зустріти різноманітні імена. Ось кілька прикладів з Полтавської області : «Марія» тепер з подвійним «Хельга-Марія», «Олена» вирішила стати «Еленою». Ще один мешканець регіону поруч з першим «Віталій» забажав і друге – «Ейвінд».

Зазначимо, що бажаючим називатися не так, як батьки вирішили вказати у свідоцтві про народження, необхідно дочекатися свого 16-річчя, а вже після – звернутися за послугою до органу юстиції.

Слід зауважити, що змінити особисті дані можуть також особи, які досягли 14-річного віку, проте виключно з дозволом від обох батьків чи піклувальників. У разі відсутності одного з батьків закон у визначених випадках передбачає можливість іншого одноосібно надати таку згоду.

До речі, відмовити особі в реалізації цього права можуть лише через причини, чітко визначені законодавством. Нагадаємо, що під поняттям «ім’я» громадянина України слід розуміти прізвище, власне ім’я та по батькові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *