Кримінал

На Полтавщині шахраї ошукали понад 50 чоловік

На Полтавщині викрито трьох місцевих мешканців, які шляхом обману (з використанням електронно-обчислювальної техніки у фішинговий спосіб) ошукували людей із різних областей України.

За повідомленням відділу комунікації поліції Полтавщини, у серпні 2022 року до відділу №1 (Київський підрозділ) Полтавського районного управління поліції надійшла перша заява про заволодіння грошовими коштами потерпілої після розмови із так званим «працівником служби безпеки банку».

Проведеним комплексом слідчих дій та оперативних заходів правоохоронці «вийшли на слід» шахрайської схеми, яка привела їх безпосередньо до спільниці злочинної групи. Надалі слідчим вдалося викрити та затримати всіх учасників злочинної схеми.

– Під час проведення оперативно-розшукових та слідчих дій встановлено, що до злочинної діяльності причетний 29-річний полтавець, який вже раніше мав проблеми із законом, а також дві місцеві мешканки, яким 23 та 25 років. Слідством попередньо встановлено, що впродовж злочинної діяльності фігуранти ошукали 55 громадян із різних областей України на загальну суму в понад 735 тисяч гривень. Усім трьом фігурантам вже повідомлено про підозри та обрано судом запобіжні заходи. Крім того, у ході досудового розслідування вживаються заходи щодо встановлення й інших громадян, які ймовірно стали жертвами цієї групи шахраїв, – зазначив заступник начальника поліції Полтавщини Сергій Рекун.

За даним фактом підрозділом слідчого управління поліції області, під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури, розслідується кримінальне провадження за частинами 2, 3 та 4 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.

У разі визнання вини судом особам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *