Кримінал

У Кременчуці чоловік обманом заволодів грошима пенсіонера

За публічного обвинувачення Кременчуцької окружної прокуратури місцевого жителя визнано винним у шахрайстві, вчиненому повторно, самовільному присвоєнні владних повноважень, поєднаному із вчиненням суспільно небезпечного діяння, незаконному заволодінні важливими особистими документами та самовільному залишенні особою місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду (ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 353, ч. 3 ст. 357, ст. 395 КК України). Про це повідомляє пресслужба Полтавської обласної прокуратури.

У суді прокурором доведено, що 24 жовтня 2023 року чоловік протиправно заволодів документами своєї співмешканки, які лежали на підвіконні у квартирі. Йдеться про картку платника податків, свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту та диплом з додатком до нього.

Цього ж дня зловмисник прийшов у квартиру 64-річного кременчуківця, якому представився  старшим слідчим поліції. Господарю оселі замість  службового посвідчення він пред’явив закордонний паспорт свого знайомого, а підставою для проведення обшуку замість відповідної ухвали став вирок суду стосовно знайомої жінки.

Потерпілий, маючи проблеми зі здоров’ям та будучи введеним в оману щодо наявності владних повноважень у зловмисника, якого він сприймав, як діючого співробітника поліції, добровільно надав доступ до своєї квартири.

«Правоохоронець», імітуючи проведення слідчої дії, виявив у шухляді комода майже 17 тис. грн, якими заволодів та зник із місця події.

Злочин та проступки зловмисник скоїв у період іспитового строку, призначеного за крадіжку за  попереднім вироком суду. У подальшому він виїхав за межі міста, порушивши адміністративний  нагляд, встановлений стосовно нього судом.

Тож за сукупністю кримінальних правопорушень та вироків Крюківський районний суд Кременчука  позбавив чоловіка волі на 5 років та 1 місяць.

До набрання вироком законної сили особа перебуватиме під вартою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *